Jak dopadla Vánoční sokolská 2009????

30.12.2009 19:58

Přátelé, na našem webu si již můžete prohlédnou fotografie z "Vánoční Sokolské" která se konala 27.12.2009 a krátce po jejím skončení lze konstatovat, že byla co do účasti startujících tou nejúspěšnější v posledních 15 letech. Celkem startovalo v 31. ročníku VS 57 závodníků. V kategorii registrovaných to bylo 23 hráčů se zastoupením domácího klubu Jablonného a dále zde předvedli své výkony borci z Doks a Skalice. Neregistrovaných startovalo 34 účastníků, včetně desítky dětí. Jaké byly nakonec výsledky? Někalikanásobný vítěz Petr Pazdera tentokrát obsadil až 9. místo a čest Jablonného zachraňovala Susková Jana st. (545), kterou ještě přehrála její mamka Jana Kořínková, která "jen tak v džínách" nahrála rovných 550. A dlouho vedla.......než nastoupil na dráhy Robert Häring ze Skalice, který naše dráhy zná velmi dobře, protože v mistrovské soutěži 2003-4, kdy nebyly dráhy ve Skalici schváleny pro soutěž, hrál Robert za Jablonné v A-družstvu. Jeho výkon je novým rekordem v Sokolské na nové kuželně u stadionu v Jablonném. První místo si vybojoval celkovým výkonem 569 bodů (dráha č.1 280, dráha č.2 289). Dále bych zmínil velmi dobrý výkon, ještě před pár lety aktivního hráče Oldřicha Korečka, který nám všem ukázal, že i bez tréninku to stále umí, neb svým výkonem 533 obsadil krásné 5. místo. Rádi si přijeli zahrát i naši bývalí členové oddílu, kteří hrají už více než deset let jinde. Jirka Pádivý (Doksy) a Jirka Piskáček (Skalice). Vítěze v neregistrovaných přemlouval ke startu asi půl hodiny hlavní rozhodčí (Petr Pazdera). Nakonec Vlado Farkaš, bývalý aktivní hráč klubu Jablonného nastoupil a svým výkonem (466) přehrál dalšího bývalého aktivního hráče, Jaroslava Kubáta (464). Třetí místo pak obsadil loňský vítěz a bývalý hráč dorostu Jablonného Jiří Kubíček (423). V kategorii dětí všechny zaujal výkon a zejména styl mladého Klímy, synka hráče z Doks. Tento špunt, kterému není ještě 5 let, hrál sice "obouruč" a po "upuštění" koule na náhozovou desku, sjel na svá kolínka a všichni s ohromením sledovali, jak padají čtrnáctky (všechny kuželky). No, přehráli ho jen dorostenci (kategorie děti byla do 18 let)....... dcera novopečené maminky Nataši Kovačovičové, Denisa (459) nakonec zaslouženě vyhrála a její výkon by stačil na třetí místo mezi dospělými amatéry. Druhý byl také člen kuželkářské rodiny Dan Suske (381) a třetí tedy již zmíněný "objev" malý Klíma (281). Další výsledky a výkony můžete prozkoumat v celkové tabulce.

Celému vydařenému sportovnímu dni ubrala velmi značně na kráse teplota na kuželně. Nemluvím o hracích plánech, kde bylo nutné pro diváky i zapisovatele sedět v bundě, ale i v klubovně, kde všichni trávili nejvíce času, byla zima a návštěvníci se oblékali do zimních kabátů a ptali se nás, proč je tady tak mizerné teplo, když na chodbě ubytovny a šatně je nádherně. Co na to odpovědět? Je to smutné, sportovní areál má nový kotel, na ubytovně je teplíčko, ale na kuželnu ani pro veřejnou akci nám Ti odpovědní nedokážou alespoň jednou v roce pustit pořádně teplo. Pokud si toto přečte předseda TJ TATRAN, doufám, že se situace změní.

Sokolská 2009 je za námi a já touto cestou ještě jednou děkuji hráčům i hráčkám a všem soutěžícím za to, že na akci přišli, děkuji jim za jejich výkony i sportovní chování a také děkuji všem členům oddílu kuželek v Jablonném za odvedenou práci na Vánoční sokolské 2009. 

Přeji všem pevné zdraví v nadcházejícím roce a těším se již na setkání při Sokolském turnaji v roce 2010.

Hodu ZDAR.

PP.

Hodnocení a výsledky Sokolské 09.doc (119,5 kB)

 

Zpět

Vyhledávání

Administrátor Petr Pazdera 2008-2013 (c) Všechna práva vyhrazena