Jak si vedli naši kuželkáři na MČR a kdo stál na bědně ve všech kategoriích + celkové výsledky

18.05.2010 17:00

Je dobojováno, republikové přebory jednotlivců skončily a výsledky nás moc zajímaly, protože jsme měli zástupce našeho oddílu ve čtyřech kategoriích. Do nejužšího výběru a tohoto klání se probojovali 4 členové našeho oddílu. V seniorkách Jana Kořínková, v kategorii žen Jana Susková a nakonec postoupili na Mistrovství republiky i naši mladí zástupci, v juniorech Otakar Hromek a v kategorii dorostenek Andrea Ptáčková.

SENIORKY: Na drahách SKK Rokycany předvádělo své kuželkářské umění celkem 34 seniorek ve hře na 120h. Jana Kořínková svým krásným výkonem 531 (354+177) obsadila skvělé 8. místo a polepšila si o jedno místo proti loňskému mistrovství ČR v Kosmonosech (2009). Ale v Rokycanech byly rozdíly na dalších místech minimální. Například hráčka, která skončila před Janou na 7. místě, měla stejný výkon, ale jen 4 újezdy, Jana ujela v dorážce celkem 7x. Takže jí třeba na celkové 6. místo chybělo jen 6 kuželek. Každopádně výsledné skvělé 8. místo a GRATULUJEME. Vítězství obhájila z.m.s. Daniela Žďárková z Nového Boru (hrající za KK Slávia Praha) výkonem 585 kuželek. Je potřeba ještě říci, že do osmého místa byly 4 ženy z Libereckého kraje (5. byla Krystyna Karbanová z N. Boru a 4. místo obsadila Jana Floriánová z Jablonce).

 

ŽENY: Velký úspěch pro oddíl Jablonné, byl už samotný postup Jany Suskové mezi nejlepší hráčky-ženy v republice, protože to bylo poprvé za existenci našeho oddílu, kdy jsme měli na Mistrovství ČR v této kategorii zastoupení. Na kuželně TJ Dobřany hrálo 1. května 2009 v základním kole celkem 48 žen a do nedělního finále postupovalo 20 nejlepších hráček. Janě Suskové se nedařilo, jak by si asi přála, její výkon byl 509 poražených kuželek a to na postup do finále nestačilo. Výkony a konkurence byla velká, což dokazuje například to, že hráčka na 20. postupujícím místě  do finále, měla v rozehrávce výkon 532 kuželek. Nepodařilo se postoupit ani skvělé Aleně Dunkové z Nového Boru (521). Jana Susková skončila celkově na 31. místě. Na tomto mistrovství nebyla překonána hranice 600 kuželek, ale mistryni ČR, tedy vítězce Kamile Barborové (KK Slávia Praha), chyběly ve finálovém výkonu jen 3 kuželky (554+597).

 

JUNIOŘI: Ota Hromek už na přeborech republiky hrál, takže nebyl úplným nováčkem a herně se stále zlepšuje. Klání mladých juniorů se odehrávalo ve Valašském Meziříčí. V základním kole bojovalo celkem 36 hráčů a Ota skončil výkonem 546 na solidním 12. místě a zařadil se tak mezi "dvacítku" postupujících do finálového kola druhého dne mistrovství. Ale druhý den se mu vůbec nedařilo, protože jako jediný z této dvacítky nedosáhl na "pětistovku" (492). Takže celkových 1038 jej odsunulo až na 20. místo v mistrovství. Je to škoda, protože kdyby zopakoval výkon z rozehrávky, bylo by to okolo desátého místa. Ale i zde byla velká konkurence a byly k vidění skvělé výkony. Padla "šestistovka" kerou předvedl v základním kole celkový vítěz Miloš Stloukal z KK Moravská Slávia Brno (619). Za zmínku určitě stojí další dva výkony, které patřily k těm nejlepším v mistrovsví juniorů a padly také v základním kole. Celkově druhý Ondřej Touš z Českých Velenic (597) a stejný počet kuželek srazil celkově čtvrtý Zdeněk Kaplan z České Třebové (597).

 

DOROSTENKY: Andrea Ptáčková je velkou kuželkářskou nadějí. Hraje kuželky teprve dva roky, stala se platnou členkou našeho A-družstva a jak se jí tedy dařilo mezi nejlepšími dorosteneckými kuželkářky v republice? Celkem v Plzni zápolilo 28 dorostenek a do finále postupovalo 16 nejlepších děvčat. Andrejce se tentokrát nedařilo, jak bychom si přáli a hlavně sama Andrejka. Výkon 480 stačil jen na celkové 22. místo. Všech 16 finalistek mělo výkon nad 500, ten nejmenší byl 505. Nejlepší výkony mistrovství v této kategorii byly viděny až ve finálovém kole a postaraly se o ně hráčky, které jsou členkami reprezentace. Nikola Tatoušková z KK Šumperk měla nejlepší výkon mistrovství 573 (celkově druhá) a vítězka Simona Koutníková z TJ Duchcov (558+572).

 

Ještě jednou děkuji jménem našeho oddílu všem čtyřem zástupcům za reprezentaci oddílu, města Jablonného a Libereckého svazu kuželek. Do dalšího období Vám přeji co nejvíce devítek, co nejméně újezdů a hodně štěstí a pohody i v osobním životě. DĚKUJEME!!!

 

 

            Tak kdo stál na bedně? Tady jsou výsledky ze všech kategorií s uvedením tří nejlepších včetně oddílu a pod kategorií je odkaz na otevření celkové výsledkové listiny konkrétní kategorie.

Petr Pazdera

 

Muži
1. Jan Kotyza KK PSJ Jihlava MČR mužů 2010 (Česká Třebová)
2. Martin Sitta KK Zábřeh
3. Roman Pytlík SKK Rokycany
  Kompletní výsledky (PDF, 35 kB)                   

 

Ženy

1. Kamila Barborová KK Slavia Praha MČR žen 2010 (Dobřany)
2. Lucie Vaverková KK Slovan Rosice
3. Kateřina Fajdeková TJ Spartak Přerov
  Kompletní výsledky (PDF, 35 kB)                   

 

Junioři

1. Miloš Stloukal KK Moravská Slavia Brno MČR juniorů 2010 (Valašské Meziříčí)
2. Ondřej Touš TJ Lokomotiva Č. Velenice
3. David Volek TJ Valašské Meziříčí
  Kompletní výsledky (PDF, 34 kB)                   

 

Juniorky

1. Gabriela Helisová TJ Zbrojovka Vsetín MČR juniorek 2010 (Přerov)
2. Anna Kuběnová TJ Nové město na Moravě 
3. Hana Wiedermannová KK Zábřeh
  Kompletní výsledky (PDF, 33 kB)

 

Dorostenci

1. Daniel Neumann TJ Červený Kostelec MČR dorostenců 2010 (Horní Benešov)
2. Pavel Trudič SKK Náchod
3. Michal Wohlmuth SKK Rokycany
  Kompletní výsledky (PDF, 34 kB)                   

 

Dorostenky

1. Simona Koutníková TJ Sokol Duchcov MČR dorostenek 2010 (Plzeň)
2. Nikola Tatoušková KK Šumperk 
3. Ivana Pitronová KK Kroměříž
  Kompletní výsledky (PDF, 33 kB)                   

 

Senioři

1. Jiří Malínek TJ Centropen Dačice MČR seniorů 2010 (Teplá)
2. Jiří Martinů TJ Sokol Luhačovice
3. Pavel Vymazal TJ Lokomotiva Č. Třebová
  Kompletní výsledky (PDF, 32 kB)                   

 

Seniorky

1. Daniela Žďárková KK Slavia Praha MČR seniorek 2010 (Rokycany)
2. Libuše Zichová KK Konstruktiva Praha
3. Marta Kořanová TJ Sokol Kdyně
  Kompletní výsledky (PDF, 32 kB)                   

 

Žáci

1. Mojmír Holec TJ Centropen Dačice MČR žáků 2010 (Kutná Hora)
2. Michal Klaus TJ Glaverbel Czech Teplice
3. Martin Myška TJ Třebíč
  Kompletní výsledky (PDF, 32 kB)                   

 

Žákyně

1. Eliška Kubáčková KK Kroměříž MČR žákyň 2010 (Kroměříž)
2. Klára Šmejkalová TJ Sokol Chotoviny
3. Michaela Stříteská KK Zábřeh
  Kompletní výsledky (PDF, 32 kB)                   
Zpět

Vyhledávání

Administrátor Petr Pazdera 2008-2013 (c) Všechna práva vyhrazena